آیفون SE اپل: آیا از شیفتگی و جذبه ی لازم برای جذب کاربران اندرویدی برخوردار است؟

نمایندگی اپل

امتیاز کاربران

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

به نظر میرسد که آیفون SE اپل، مشتریان جدیدی را که به سمت خود جلب میکند

 

با توجه به آمار و ارقام به نظر میرسد که آیفون SE مورد توجه کاربران اندرویدی زیادی قرار گرفته است.

 

به گزارش نمایندگی اپل این اسمارت فون جدید 4 اینچی ممکن است  برای طرفداران اسمارت فون ها آنچنان هیجانی نباشد ولی داده های بدست آمده از فروش این محصول از سوی اپل نشان میدهد که این محصول، مشتریان جدیدی را به سمت خود جلب نموده است.

 

با توجه به تحقیقات بازار، فروش آنلاین آیفون SE در هفته ی اول  رونمایی از آن در مقایسه با فروش آیفون 6   و آیفون 6S بسیار کم بود.

 

به نظر از آمار و ارقام بدست آمده از بازار، فروش این آیفون جدید در هفته ی اول تنها برابر با سه درصد فروش آیفون 6 در مدت زمان مربوط به خود بوده است.

 

ولی تحقیقات نشان نمایندگی اپل میدهد که خریداران SE به نظر از طرفداران قبلی آیفون نبوده اند و با احتمال بیشتری دستگاه های اندرویدی خود را کنار بگذارند و به سمت این اسمارت فون روی آورند

 

 

 

چرا اپل به آیفون SE نیاز داشت و چرا به موفقیت آن نیاز دارد؟

 

شرکت اپل نیاز به یک آیفون 4 اینچی دارد چرا که ابعاد این دستگاه میتواند مشتریان زیادی را که از ابعاد آیفون 6 خوششان نمیاد به سمت  خود جلب نماید.

 

 حدود نیمی از خریداران آیفون 6S در دو سال اخیر اقدام به خرید آیفون به صورت آنلاین نموده اند در حالی که ده درصد از آنها، اسمارت فون های خود را به اندروید تغییر داده اند. همچنین این آمار و ارقام برای آیفون SE به ترتیب برابر با 35 و 16 درصد میباشد، بدین معنا که کاربران بیشتری دست از دستگاه های اندرویدی خود برداشته و به سمت این اسمارت فون جلب شده اند.

 

کارشناسان نمایندگی اپل معتقدند 48 درصد از خریداران آیفون SE در دو سال اخیر اقدام به خرید تلفن همراه و آنهم در مقایسه با 40 درصد خریداران آیفون 6S نموده اند. به عبارت دیگر، این اسمارت فون جدید 4 اینچی اپل مشتریان زیادی را به سمت خود جلب نموده است.

 

اغلب خریداران آیفون SE را مرد و افراد مسن  تشکیل میدهند.

 

بیش از یک چهارم (21 درصد ) از خریداران SE بین 45 تا 54 سال سن داشته  و 77 درصد از آنها مرد میباشند. علاوه بر این، 15 درصد از خریداران این اسمارت فون دارای سن 65 سال به بالا بوده اند. آمار و ارقام نشان میدهد که 38 درصد از کاربران این اسمارت فون دارای مدرک دانشگاهی میباشند.

 

قیمت اولیه ی پایین این اسمارت فون ممکن است برای مشتریان چینی بسیار جذاب باشد. به نقل از گزارش ها، پیش سفارش این اسمارت فون در بازار چین به 3.4 میلیون دستگاه رسیده است.

 یکی از تحلیل گران در هفته ی گذشته خاطر نشان کرده است که فروش این دستگاه در سال 2016 میلادی به 17 میلیون دستگاه خواهد رسید و سود 6.9 بیلیون دلاری را برای اپل به همراه خواهد داشت.

مشکلی که کاربران آیفون با باتری آن دارند؟ بستن همه ی اپلیکیشن ها نیز کمکی نخواهد کرد

نمایندگی اپل ایفون
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

کاربران محصول اپل آیفون همواره در تلاش برای بهینه سازی طول عمر باتری خود بوده اند. قابلیت Kill all apps نیز چاره ای برای حل این مشخص نیست.

 

در صورتی که یکی از کاربران اپل هستید که تلاش به افزایش طول عمر باتری خود دارید، ممکن است وارد منوی مالتی تسک شده باشید و همه ی اپلیکشین ها را به صورت یک مرتبه ببندید. این کار چیزی جز اتلاف کردن وقت برای شما به همراه ندارد.

 

 

 

به گزارش نمایندگی اپل آقای کاریاگ فیدر یکی از اعضای ارشد مهندسی نرم افزار در شرکت اپل، در پاسخ به ایمیل یکی از کاربرانی که طول عمر باتری اپل آیفون مشکل داشته است، دو پاسخ را برای این سؤال که آیا بستن همه ی اپلیکشین ها باعث بهینه سازی مصرف باتری میشود و اینکه ایا انجام این کار برای بهبود طول عمر باتری ضرورت دارد یا خیر را پاسخ داده است: نه و نه!!! و به دنبال آن یک شکلک خنده آورده شده است.

 

در اینجا اشاره ای به راهکار هایی برای بهبود طول عمر باتری اپل آیفون شما داریم:

 

1.      در زمانی که سطح باتری شما به زیر 20 درصد رسید بهتر است تا موبایل را وارد مد کم مصرف کنید. با این کار، یک سری از قابلیت های بصری و پیش زمینه ی موبایل غیر فعال میشود.

 

2.      میتوانید در قسمت تنظیمات تلفن مشاهده کنید که کدام برنامه بیشترین مصرف باتری را دارد. اولین پاسخ، فیس بوک میباشد. در زمانی که از فیس بوک استفاده نمیکنید، حتما برنامه ی آنرا ببندید.

 

3.      قابلیتی برای خاموش کردن قابلیت رفرش اپلیکیشن ( در زبانه ی general در setting) وجود دارد. این قابلیت به اپلیکشن اجازه داده که در زمانی که به وای فای یا شبکه ی موبایلی متصل میباشد، این ویژگی را خاموش نموده  تا طول عمر باتری افزایش پیدا کند. البته این کار باعث شده تا محتوای جدید را در اپلیکیشن خود مشاهده نکنید.

 

 

اسمارت فون های اپل، متأثر از خطای Error 53 قرار گرفته اند

نمایندگی اپل
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

تعداد زیادی از کاربران آیفون گزارش داده اند که به دلیل  پیام خطای 53 دیگر نمیتوانند از دستگاه های خود استفاده نمایند

 

سؤالی که  بیشتر کاربران اسمارت فون های  اپل با آن روبرو بوده اند این بوده که این مشکل برای چه افراد دیگری رخ داده است. این مشکل در زمانی پدید می­اید که کاربران اقدام به  ارسال اسمارت فون های خود برای تعمیر  توسط اشخاص ثالث میکنند.

 

به گزارش "نمایندگی اپل"هزاران مشتری گزارش داده اند که شاهد نمایش این پیام خطا بوده اند. شرکت اپل خاطر نشان کرده است که این پیام خطا ریشه در ویژگی های امنیتی iOS9 داشته که مربوط به اسکنر اثر انگشت آن در دکمه ی خانه ی مدل های آیفون 6 و آیفون 6s بوده است.

 

این نقطه ی امنیتی برای حفاظت از دستگاه شما و اجتناب از  حسگر های لمسی جعلی ضروری میباشد. در صورتی که یک مشتری با این خطا روبرو شد، بهتر است تا با بخش پشتیبانی اپل تماس گرفته تا راهکار آنرا دریافت نماید.

 

به گزارش کارشناسان "نمایندگی Appleافراد کمی نیز خاطر نشان کرده اند که اپل از تاکنیک های خاصی برای حفاظت از دستگاه های گران قیمت آیفون مشتریان خود استفاده میکند. فیل کوندو، مالک و اپراتور یک فروشگاه تعمیر تلفن همراه میباشد که خاطر نشان کرده است که تا هفته ی گذشته فروشگاه وی اقدام به تعمیر دکمه های خانه در اسمارت فون های آیفون 6 و 6s نموده که در حال حاضر این کار را متوقف ساخته است. وی خاطر نشان  کرده است که بیشتر خرابی های اسمارت فون های آیفون مربوط به صفحه نمایش آنها بوده است ولی مواردی نیز اخیرا در خصوص آسیب دکمه ی خانه این اسمارت فون ها پدید آمده است.

 

آنها با توقف سرویس تعمیرات دکمه ی خانه مدل های آیفون 6 و 6s این اطمینان را داده اند که مشتریان Apple برای حل مشکل خود به فروشگاه ها و نمایندگی های معتبر اپل مراجعه خواهند کرد.  وی خاطر نشان کرده است که دلیل مراجعه ی این کاربران به فروشگاه های تعمیراتی دیگر، سرعت آنها و هزینه های کمتری بوده که نسبت به فروشگاه های معتبر اپل دریافت میکنند. در پاسخ به انتقاد های اخیر، شرکت اپل بیانیه ی زیر را منتشر کرد:

 

مسئله ی امنیت کاربران آیفون ما برای ما بسیار اهمیت دارد و خطای 53 را میتوان ناشی از وارسی های امنیتی دانست که برای حفاظت از مشتریان مان بکار برده ایم. iOS  بررسی نموده است که حسگر لمسی در آیفون و آیپاد با سایر مؤلفه های دستگاه شما تطابق دارد. در صورتی که یک عدم تطابقی پیدا شد، این فرآیند وارسی با  اشکال روبرو شده و حسگر لمسی و Apple Pay غیر فعال خواهد شد.

در ایالت بریتانیا و ایالت متحده، متخصین و شرکت های قانونی به دنبال پیگیری شکایت های مشتریانی بوده که با این مشکل روبرو شده اند.

اپل در ماه آینده چه چیز هایی را معرفی خواهد نمود؟

نمایندگی اپل
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

یک ایفون 4 اینچی جدید، یک آیپاد با لمس سه بعدی

طرفداران اپل هنوز هم به نگهداری آیفون 5 های خود ادامه میدهند چرا که آنها تمایلی به داشتن مدل های جدید تر و بزرگتری که در ماه آینده رونمایی خواهد شد ندارند.

در حال حاضر شرکت اپل اطلاعات زیادی در خصوص برنامه های خود برای محصولات جدید ارائه نداده است ولی گزارش ها حاکی از آن است که این شرکت در ماه آینده محصولات زیر را رونمایی خواهد کرد:

آیفون 5se

شرکت اپل قصد رونمایی از آیفون 4 اینچی خود و جایگزینی آن با آیفون 5s را در سر دارد. این اسمارت فون کوچک قرار است آیفون 5se نام گذاری شود. این آیفون جدید از آخرین ویژگی های شرکت اپل، مانند apple pay،  پشتیبانی از تصاویر لایو، پردازنده ی بهتر و دوربین بهبود یافته برخوردار میباشد.

این apple iphone کوچک تر دارای لبه های منحنی بوده و نسبت به ایفون 5 کمتر درخشنده میباشد. هزینه ی این آیفون مشابه با آیفون 5s میباشد  که با قیمت پایه ی 450 دلار با ظرفیت 16 گیگابایت به فروش میرسد.

البته آقای ژنی مونستر یکی از تحلیلگران ارشد که به کرار محصولات اپل را مورد تحلیل قرار داده است خاطر نشان کرده است که اپل این آیفون کوچکتر را تا زمان رونمایی از نسل بعدی پرچم دار خود رونمایی نخواهد کرد. فکر میکنیم که آیفون بعدی، آیفون 7c نام داشته باشد.

آیپد ایر 3

به گزارش "نمایندگی اپل" شرکت اپل ممکن است در ماه آینده از آی پاد جدید خود رو نمایی کند و به نظر میرسد که این اولین بروز رسانی در خط تولید آیفون ایر از سال 2014 میلادی به بعد باشد.

از دید آیپاد، قابل ملاحظه ترین ویژگی در این محصول، صفحه نمایش لمسی سه بعدی آن خواهد بود. لمس سه بعدی یک فناوری حساس به فشار بوده که قبلا در صفحه نمایش آیفون 6s و 6s پلاس شاهد آن بودیم به طوری که به کاربران اجازه داده تا به میانبر های یک برنامه و آنهم با فشار بیشتر بر روی صفحه نمایش تلفن دسترسی داشته باشند. در حال حاضر اپل هنوز این فناوری را راهی آیپاد نکرده است.

آقای مونستر اعتقاد دارد که این آیپاد جدید از قابلیت های جدید تر اپل، مانند کیبورد هوشمند که سال گذشته برای آیپاد پرو عرضه شد پشتیبانی میکند.

ما نیز اعتقاد داریم که این آیپاد میتواند با قابلیت های جدید تر اپل سازگاری داشته باشد. شانس دیگری که وجود دارد این است که آیپاد نسل بعدی به همراه فلش LED در قسمت پشت عرضه شود.

بروز رسانی اپل واچ

شرکت اپل به احتمال از بروز رسانی ها و بهبودی های خود در اپل واچ رونمایی خواهد کرد ولی مشخص نیست که اپل واچ جدید به چه شکلی بوده و چه نرم افزار ها و قابلیت های جدیدی برای آن عرضه میشود.

آقای مونستر اعتقاد دارد که اپل واچ جدید در راه است. ما نیز انتظار داریم تا  اپل واچ جدید با باتری بهتر و مؤلفه های جدید عرضه شود.

به گزارش نمایندگی اپل  شرکت اپل به احتمال خط تولید جدیدی از عناصر جدیدی را به همراه افزودن رنگ های جدید به خط تولید محصولات خود راه اندازی خواهد کرد.

  • 1
  • 2