آیفون SE اپل: آیا از شیفتگی و جذبه ی لازم برای جذب کاربران اندرویدی برخوردار است؟

امتیاز کاربران

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

به نظر میرسد که آیفون SE اپل، مشتریان جدیدی را که به سمت خود جلب میکند

 

با توجه به آمار و ارقام به نظر میرسد که آیفون SE مورد توجه کاربران اندرویدی زیادی قرار گرفته است.

 

به گزارش نمایندگی اپل این اسمارت فون جدید 4 اینچی ممکن است  برای طرفداران اسمارت فون ها آنچنان هیجانی نباشد ولی داده های بدست آمده از فروش این محصول از سوی اپل نشان میدهد که این محصول، مشتریان جدیدی را به سمت خود جلب نموده است.

 

با توجه به تحقیقات بازار، فروش آنلاین آیفون SE در هفته ی اول  رونمایی از آن در مقایسه با فروش آیفون 6   و آیفون 6S بسیار کم بود.

 

به نظر از آمار و ارقام بدست آمده از بازار، فروش این آیفون جدید در هفته ی اول تنها برابر با سه درصد فروش آیفون 6 در مدت زمان مربوط به خود بوده است.

 

ولی تحقیقات نشان نمایندگی اپل میدهد که خریداران SE به نظر از طرفداران قبلی آیفون نبوده اند و با احتمال بیشتری دستگاه های اندرویدی خود را کنار بگذارند و به سمت این اسمارت فون روی آورند

 

 

 

چرا اپل به آیفون SE نیاز داشت و چرا به موفقیت آن نیاز دارد؟

 

شرکت اپل نیاز به یک آیفون 4 اینچی دارد چرا که ابعاد این دستگاه میتواند مشتریان زیادی را که از ابعاد آیفون 6 خوششان نمیاد به سمت  خود جلب نماید.

 

 حدود نیمی از خریداران آیفون 6S در دو سال اخیر اقدام به خرید آیفون به صورت آنلاین نموده اند در حالی که ده درصد از آنها، اسمارت فون های خود را به اندروید تغییر داده اند. همچنین این آمار و ارقام برای آیفون SE به ترتیب برابر با 35 و 16 درصد میباشد، بدین معنا که کاربران بیشتری دست از دستگاه های اندرویدی خود برداشته و به سمت این اسمارت فون جلب شده اند.

 

کارشناسان نمایندگی اپل معتقدند 48 درصد از خریداران آیفون SE در دو سال اخیر اقدام به خرید تلفن همراه و آنهم در مقایسه با 40 درصد خریداران آیفون 6S نموده اند. به عبارت دیگر، این اسمارت فون جدید 4 اینچی اپل مشتریان زیادی را به سمت خود جلب نموده است.

 

اغلب خریداران آیفون SE را مرد و افراد مسن  تشکیل میدهند.

 

بیش از یک چهارم (21 درصد ) از خریداران SE بین 45 تا 54 سال سن داشته  و 77 درصد از آنها مرد میباشند. علاوه بر این، 15 درصد از خریداران این اسمارت فون دارای سن 65 سال به بالا بوده اند. آمار و ارقام نشان میدهد که 38 درصد از کاربران این اسمارت فون دارای مدرک دانشگاهی میباشند.

 

قیمت اولیه ی پایین این اسمارت فون ممکن است برای مشتریان چینی بسیار جذاب باشد. به نقل از گزارش ها، پیش سفارش این اسمارت فون در بازار چین به 3.4 میلیون دستگاه رسیده است.

 یکی از تحلیل گران در هفته ی گذشته خاطر نشان کرده است که فروش این دستگاه در سال 2016 میلادی به 17 میلیون دستگاه خواهد رسید و سود 6.9 بیلیون دلاری را برای اپل به همراه خواهد داشت.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما