اسمارت فون های اپل، متأثر از خطای Error 53 قرار گرفته اند

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

تعداد زیادی از کاربران آیفون گزارش داده اند که به دلیل  پیام خطای 53 دیگر نمیتوانند از دستگاه های خود استفاده نمایند

 

سؤالی که  بیشتر کاربران اسمارت فون های  اپل با آن روبرو بوده اند این بوده که این مشکل برای چه افراد دیگری رخ داده است. این مشکل در زمانی پدید می­اید که کاربران اقدام به  ارسال اسمارت فون های خود برای تعمیر  توسط اشخاص ثالث میکنند.

 

به گزارش "نمایندگی اپل"هزاران مشتری گزارش داده اند که شاهد نمایش این پیام خطا بوده اند. شرکت اپل خاطر نشان کرده است که این پیام خطا ریشه در ویژگی های امنیتی iOS9 داشته که مربوط به اسکنر اثر انگشت آن در دکمه ی خانه ی مدل های آیفون 6 و آیفون 6s بوده است.

 

این نقطه ی امنیتی برای حفاظت از دستگاه شما و اجتناب از  حسگر های لمسی جعلی ضروری میباشد. در صورتی که یک مشتری با این خطا روبرو شد، بهتر است تا با بخش پشتیبانی اپل تماس گرفته تا راهکار آنرا دریافت نماید.

 

به گزارش کارشناسان "نمایندگی Appleافراد کمی نیز خاطر نشان کرده اند که اپل از تاکنیک های خاصی برای حفاظت از دستگاه های گران قیمت آیفون مشتریان خود استفاده میکند. فیل کوندو، مالک و اپراتور یک فروشگاه تعمیر تلفن همراه میباشد که خاطر نشان کرده است که تا هفته ی گذشته فروشگاه وی اقدام به تعمیر دکمه های خانه در اسمارت فون های آیفون 6 و 6s نموده که در حال حاضر این کار را متوقف ساخته است. وی خاطر نشان  کرده است که بیشتر خرابی های اسمارت فون های آیفون مربوط به صفحه نمایش آنها بوده است ولی مواردی نیز اخیرا در خصوص آسیب دکمه ی خانه این اسمارت فون ها پدید آمده است.

 

آنها با توقف سرویس تعمیرات دکمه ی خانه مدل های آیفون 6 و 6s این اطمینان را داده اند که مشتریان Apple برای حل مشکل خود به فروشگاه ها و نمایندگی های معتبر اپل مراجعه خواهند کرد.  وی خاطر نشان کرده است که دلیل مراجعه ی این کاربران به فروشگاه های تعمیراتی دیگر، سرعت آنها و هزینه های کمتری بوده که نسبت به فروشگاه های معتبر اپل دریافت میکنند. در پاسخ به انتقاد های اخیر، شرکت اپل بیانیه ی زیر را منتشر کرد:

 

مسئله ی امنیت کاربران آیفون ما برای ما بسیار اهمیت دارد و خطای 53 را میتوان ناشی از وارسی های امنیتی دانست که برای حفاظت از مشتریان مان بکار برده ایم. iOS  بررسی نموده است که حسگر لمسی در آیفون و آیپاد با سایر مؤلفه های دستگاه شما تطابق دارد. در صورتی که یک عدم تطابقی پیدا شد، این فرآیند وارسی با  اشکال روبرو شده و حسگر لمسی و Apple Pay غیر فعال خواهد شد.

در ایالت بریتانیا و ایالت متحده، متخصین و شرکت های قانونی به دنبال پیگیری شکایت های مشتریانی بوده که با این مشکل روبرو شده اند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما